Trebišov Nahlas

TREBIŠOV NAHLAS

UNITRANS upratuje v rómskej osade!

Odpratanie čiernej skládky odpadu priamo pod zdevastovanými bytovkami v rómskej osade v Trebišove realizuje v týchto dňoch súkromná firma Unitrans za sumu takmer 60 tisíc eur. Táto zákazka je predmetom polemiky u viacerých občanov mesta. Otáznym však zostáva, či sa takto podaná "pomocná ruka" neminie účinkom a o niekoľko mesiacov neskôr sa pod oknami našich spoluobčanov opäť objavia stavebné bagre a rýpadlá. Pochopiteľne , za peniaze daňových poplatníkov!


Kontrolór Trebišova odhalil machinácie pri verejnom obstarávaní: Poznali víťaza súťaže na osvetlenie vopred?!

Nie je jasnovidcom, napriek tomu predvídal, kto získa lukratívnu zákazku.

Hlavný kontrolór mesta Trebišov Juraj Lenhardt v septembri listom dostal informácie o víťazovi verejného obstarávania na modernizáciu svietidiel. Toho však oficiálne vyhlásili až o mesiac neskôr. Vedenie mesta kritiku odmieta.

Trebišovskí poslanci napriek kritike schválili úver na svietidlá  

Mimoriadne zastupiteľstvo v Trebišove opäť rokovalo o nevyjasnených otázkach potreby výmeny svietidiel verejného osvetlenia. Napokon jednohlasne odhlasovali aj preklenovací úver na predfinancovanie projektu vo výške 607 608 eur.


Videozáznam zo 7. zasadnutia (mimoriadneho) Mestského zastupiteľstva v Trebišove – 20.11.2015

Modernizáciu verejného osvetlenia sprevádzajú čudné okolnosti

O projekte modernizácie verejného osvetlenia sa v meste hovorí od mája. Niekoľkokrát o ňom rokovali poslanci, ktorí boli nútení zmeniť vlastné uznesenie k nemu. Ministerstvo hospodárstva odhalilo v projekte predraženia za takmer 20.000 €. Príprava projektu sa neúmerne predlžuje, preto mesto musí zobrať na jeho realizáciu úver viac než 600.000 € a platiť z neho úroky. Nuž a zatiaľ čo pôvodne malo byť v projekte 1.000 svetiel s celkovým výdavkom po 650 € na jedno svetlo a vymenené mali byť aj najstaršie lampy na uliciach Kpt. Nálepku a Cukrovarská, teraz budeme mať 650 svetiel s celkovým výdavkom po 1.000 € na jedno svetlo a vymenené budú najnovšie lampy v centre mesta.

Vypratávanie bordelu z cigánskej osady

Čižmárovci sa chvália, že boli úspešným žiadateľom pri výzve Environmentálneho fondu na činnosť: SANÁCIA MIEST S NEZÁKONNE UMIESTNENÝM ODPADOM NA ÚZEMÍ MIEST A OBCÍ SLOVENSKA, v ktorej bolo Trebišovu schválených 56.984 €. Spoluúčasť mesta bude vo výške 2.999,16 €. Spolu 59.983 €. TREBIŠOV NAHLAS tlieska takej predvolebnej aktivite zo strany štátu, lebo pomoc získali takmer všetky mestá a obce, ktoré o ňu požiadali a konečne sa zlikvidujú mnohé čierne skládky po celom Slovensku. V minulých rokoch, keď sa neblížili parlamentné voľby, mestá a obce na likvidáciu nelegálnych skládok museli používať vlastné zdroje. V Trebišove sme boli v tomto dokonalým vzorom. Vypratali sme takmer všetky nelegálne skládky v meste a jeho okolí. Príkladmi sú najmä obrovská skládka stavebného odpadu na sídlisku JUH, skládka pri garážach SEVER a skládka na Paričove.

Občasník TREBIŠOV NAHLAS - november 2015

Občasník                                                                                                    november 2015

Vynútený návrat do minulosti

 

Slovo na úvod

 

Milí Trebišovčania.

 

Práve uplynul rok od Komunálnych volieb 2014. V hnutí TREBIŠOV NAHLAS sme sa už nechceli vracať do minulosti a oživovať témy, ktoré boli vysvetlené vo volebnej kampani. Žijeme predsa rok 2015. Zobrali sme na vedomie (aj keď sa z toho netešíme), že vo voľbách primátora mal Marián Kolesár 4.000 hlasov, PhDr. Marek Čižmár 3.300 hlasov, Kolbasos Taboris 700 hlasov a Čičo Senior 100 hlasov. Poslední traja sa spojili, preto je PhDr. Marek Čižmár na mestskom úrade, všetci kontajneristi sú späť na sídliskách a telišky opäť brázdia ulice. Jednoduchá matematika. S nadhľadom sme brali invektívy a ataky nového vedenia mesta na našu adresu nielen počas prvých 100 dní, ale aj počas 200 dní, ba aj počas 300 dní jeho úradovania. Pripisovali sme ich frustrácii z rozloženia síl v mestskom zastupiteľstve a zo zlyhania všetkých pokusov o politickú korupciu niektorých poslancov nášho hnutia.

Očakávali sme, že sa pán PhDr. Marek Čižmár primátor mesta - potom, ako si politickými čistkami na mestskom úrade a ekonomickým ohrozovaním našich poslancov zabuchol dvere k spolupráci s TREBIŠOV NAHLAS - vyrovná s tým, že budeme náš volebný program plniť v mestskom zastupiteľstve aj bez neho. Je to síce komplikované, ale vieme to robiť. Nás ste do mestského zastupiteľstva zvolili Vy – občania. Nie sme tam pre primátora, ale pre ľudí, a to aj pre tých, ktorí nás nevolili. My na to nezabúdame. A sme Vám vždy k dispozícii pri riešení Vašich problémov.

Pán PhDr. Marek Čižmár primátor mesta však naďalej cíti silnú potrebu vracať sa do minulosti a za mestské peniaze (a teda aj za naše) šíri prostredníctvom mestskej internetovej stránky, novín a mestských infolistov polopravdy a podozrenia na adresu minulého vedenia mesta o udalostiach uplynulých rokov. A tak sme nútení reagovať. My na iných nepľujeme, ale seba už opľúvať nenecháme.

Nuž tak. Pán PhDr. Marek Čižmár primátor mesta rád hovorí A, lebo to mu vyhovuje, ale už nepovie B, lebo by sa opäť dostal do úzkych. Každý používa také spôsoby, akých je schopný a aké má vrodené.

Prečítajte si prosím nasledujúce informácie a utvorte si svoj vlastný názor sami.

 

Marián Kolesár

Jednodňové divadielko v Trebišove: Rozlúčkovú sieň po odchode Fica odmaskovali!

Čáry-máry trvali len počas jediného dňa. Míting predsedu Smeru a jeho suity v Trebišove, na ktorom vystúpili aj viaceré celebrity, sa konal v miestnej športovej hale. 

Účasť bola vysoká, zábava veľká, no asi len málokto si uvedomil, že iniciatívni organizátori prelepovali nápis na budove. Tá totiž pre rekonštrukciu blízkeho domu smútku slúži aj ako dočasná rozlúčková sieň.

Divadielko pred príchodom Fica: Trebišov sa chcel blysnúť, toto premiér nemal vidieť!

Úpravy na poslednú chvíľu. Do okresu, kde žije veľa ľudí z ruky do úst a len zo sociálnych dávok, prišiel predčasný Mikuláš s balíčkom pomoci.Očakávaný výjazd vlády do Trebišova zobrali miestni po svojom a mesto je zrazu ako zo škatuľky. Okrem čistenia ulíc či dokončovania projektov z poskytnutých peňazí sa tu blysli napríklad aj netradičným zlepšením športovej haly. Pre míting premiéra s prisľúbenou podporou od viacerých slovenských celebrít tu dokonca prechodne zrušili dočasnú rozlúčkovú sieň. 

Osadníci kritizujú, že im má pri chatrčiach upratať firma: Pozrite, s akým pohotovým riešením prišli!

Upratovanie osady vyvolalo kritiku aj polemiku. Tŕňom v oku sú čierne skládky pri chatrčiach, ktoré má odstrániť externá firma až za takmer 60 000 €.

Bývalý primátor vyčíta súčasnému vedeniu mesta, že plytvá peniazmi. Kritikou nešetria ani samotní Rómovia, ktorí odpad vyprodukovali a vyhodili pred svoje príbytky. Podľa ich slov by bordel vedeli vyčistiť oveľa lacnejšie. Pokojne aj za šestinu ceny, ktorú získal víťaz elektronického trhoviska.

Zvláštne upratovanie čiernych skládok v Trebišove: Najprv makali aj osadníci, nové riešenie chápe málokto!

Bývalý primátor Trebišova a súčasný poslanec Marián Kolesár hovorí o plytvaní verejnými zdrojmi, pretože neporiadok najmä v miestnej rómskej osade odstráni firma synov niekdajšieho poslanca až za 60-tisíc eur.

Videozáznam zo 6. zasadnutia (mimoriadneho) Mestského zastupiteľstva v Trebišove – 5.10.2015

Poslanci TREBIŠOV NAHLAS podporili zmenu rozpočtu a ihrisko v Milhostove

Jediným bodom rokovania na 6. (mimoriadnom) zasadnutí mestského zastupiteľstva v pondelok 5.10.2015 bolo Rozpočtové opatrenie č. 2 zmeny rozpočtu Mesta Trebišov na rok 2015 a v jeho rámci rozhodovanie o spolufinancovaní výstavby multifunkčného ihriska v Milhostove. Na zasadnutí sa zúčastnilo 12 z 13 poslancov TREBIŠOV NAHLAS a to aj napriek tomu, že o konaní pondelkového zasadnutia rozhodol primátor v piatok popoludní, pozvánky boli poslancom doručené až v sobotu popoludní a mnohí poslanci museli korigovať svoje pracovné povinnosti. Tento neštandardný spôsob zvolávania zasadnutia „na poslednú chvíľu“ vytkli primátorovi viacerí poslanci.

Videozáznamy z 5. zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Trebišove – 14.9.2015

TREBIŠOV NAHLAS - Varenie guľáša počas Dňa mesta Trebišov - 29.8.2015 - fotogaléria

Videozáznam zo 4. zasadnutia (mimoriadneho) Mestského zastupiteľstva v Trebišove – 24.8.2015 

Za Čižmára sa polievajú nielen ulice, ale aj kancelárie

Vedenie mesta sa prednedávnom v médiách chválilo takou banálnou samozrejmosťou, akou je polievanie ulíc počas veľkých horúčav. Verejnosť však určite nevie, že za Čižmára sa polievajú nielen ulice. Občania, ktorí navštívili prednedávnom kontaktné miesto – podateľňu na Mestskom úrade v Trebišove, si všimli nezvyčajný úkaz – kvapkajúcu vodu zo sadrokartónového stropu a následne dieru v strope nad podateľňou. Posledný výdatný dážď bol pritom pred niekoľkými mesiacmi, na streche je položená nová hydroizolačná fólia a žiadne vodovodné, ani kanalizačné potrubie v strope ponad podateľňu nevedie. Vznikol rébus, nad ktorým sa zamýšľali mnohé úradnícke i údržbárske hlavy. Možno zasadol aj krízový štáb mesta.

Čižmár prekračuje svoje primátorské oprávnenia

imgTrebišovský primátor Čižmár stihol za pár mesiacov vo funkcii viackrát prekročiť svoje oprávnenia a porušiť tým zákony a mestské vnútorné predpisy. Čo je to? Nevedomosť? Drzosť? Skúška, kam až môže zájsť vo svojej arogancii moci a čo si ešte môže dovoliť? Alebo jednoducho len nemohúco musí konať tak, ako mu to jeho najbližšie okolie diktuje? Uvádzame niektoré prípady, posúďte sami.

Videozáznamy z 3. zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Trebišove – 22.6.2015

Politické čistky na Mestskom úrade v Trebišove

V dňoch 30. apríla a 4. mája 2015 dostalo 10 zamestnancov Mestského úradu v Trebišove výpovede. Roky budovaná organizačná štruktúra, ktorá fungovala k spokojnosti občanov, bola zbúraná. Čižmárovo vedenie mesta tak už nepotrebuje správcu parku koordinujúceho starostlivosť o park a objekty v ňom. Nie je potrebný ani správca verejných priestranstiev, ktorý odhaľoval v uliciach mesta technické nedostatky a zabezpečoval ich odstránenie. Nie sú potrební ani úradníci, ktorí zabezpečovali poriadok v správe nebytových priestorov mesta, v správe mestských bytov a vo vzťahoch s podnikateľskými subjektmi. Z hospodárskeho strediska dostal výpoveď zamestnanec, za ktorým bolo vidieť pri údržbe mesta obrovský kus práce a to len preto, že jeho pravdivé svedectvo pred Ústavným súdom o voľbách v cigánskej osade bolo súčasnému primátorovi veľmi nepríjemné a navyše je manželom poslankyne za TREBIŠOV NAHLAS. Boli prepustení výlučne ľudia zamestnaní v meste Mariánom Kolesárom. Podľa najnovších informácii sú politické tlaky (spojené s ohrozením pracovných miest) vyvíjané aj na poslancov za TREBIŠOV NAHLAS a dokonca aj na ich rodinných príslušníkov. Ide o politické čistky, aké ešte mestský úrad nezažil. Primátor a jeho najbližšie okolie začali triedny boj, ako si ho pamätáme z učebníc marxizmu-leninizmu.


(C) 2015 TREBIŠOV NAHLAS & MP