Trebišov Nahlas

TREBIŠOV NAHLAS

Kandidáti TREBIŠOV NAHLAS na primátora a poslancov mestského zastupiteľstva

volby2014

Občasník 2014/2

V končiacom sa volebnom období 2011-2014 má Trebišov 25 poslancov, čo je najvyšší prípustný počet. Pre budúce obdobie 2015-2018 presadzovali primátor a poslanci za TREBIŠOV NAHLAS v mestskom zastupiteľstve zníženie počtu poslancov z 25 na 19, lebo sa domnievame, že je to pre naše mesto postačujúci počet.Boli by tri obvody: Juh s 9 poslancami, Sever s 9 poslancami, Milhostov s 1 poslancom.

ZUMBASHOW v parku so Števkou a Jankom

Trebišov Nahlas Vás pozýva 21.9.2014 o 13:30 hod na lúku pri Amfiteátri, kede sa uskotoční Zumba detí a o 14:00 Zumba žien a dievčat. Spolu so Števkou vystúpi hosť Ján Bumbák. Doplnkový program: Maľovanie na tvár, ovocné občerstvenie pre všetkých. V prípade zlého počasia bude akcia presunutá na nedeľu 28.9.2014 v rovnakom čase v MsKS.

Občasník 2014/1

Vzniklo hnutie TREBIŠOV NAHLAS

mkV komunálnych voľbách v roku 2010 skupina nezávislých poslancov TREBIŠOV NAHLAS získala v trebišovskom mestskom zastupiteľstve 9 poslaneckých miest a náš kandidát Marián Kolesár sa stal primátorom. Po trojročnej práci v komunálnej sfére mesta Trebišov sme v roku 2013 dospeli k záveru, že je žiaduce, aby v komunálnych voľbách v roku 2014 bol na volebnom lístku pri menách našich kandidátov uvedený názov TREBIŠOV NAHLAS. Táto značka je dobre známa v celom meste nielen pre úspešný boj proti uhoľnej elektrárni v rokoch 2007 - 2010, ale aj preto, že práca primátora a poslancov tejto skupiny od roku 2011 jej robí priaznivú reklamu. Aby sa však na volebnom lístku pri menách kandidátov mohol objaviť názov TREBIŠOV NAHLAS a mohli ste ich pri krúžkovaní podľa názvu ľahko nájsť, musia kandidovať za hnutie s takýmto názvom, pritom však sami nemusia byť jeho členmi a môžu ostať nezávislí.

Primátor Trebišova sa zranil, keď ho muž sotil do fontány

Poranenie predkolenia mu podľa polície spôsobil otec chlapca, ktorého Kolesár upozornil, aby sa nekúpal v miestnej fontáne. „Keď primátor mimo fontány držal rukami chlapca, napadol ho jeho otec. Sotil ho do ramena, v dôsledku čoho primátor aj s chlapcom spadli do fontány. Pri páde utrpel poranenia s dobou liečenia približne 15 dní, k zraneniu chlapca nedošlo,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Policajný vyšetrovateľ v Trebišove začal trestné stíhanie pre zločin útoku na verejného činiteľa.

V Trebišove predstavili prvú nabíjaciu stanicu pre elektromobily v meste

Nabíjacia stanica pri Mestskom úrade v Trebišove umožňuje plné dobitie elektromobilu za dve hodiny.Slovenské elektrárne a mesto Trebišov predstavili dnes prvú nabíjaciu stanicu pre elektromobily v tomto východoslovenskom meste."Nabíjacia stanica využíva najmodernejšiu technológiu nabíjania, ktorá je dostupná na trhu," informovala hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová. Nabíjacia stanica pre elektromobily sa nachádza pri Mestskom úrade v Trebišove. "Sme radi, že práve mesto Trebišov bude patriť k priekopníkom elektromobility a infraštruktúry nabíjacích staníc na Slovensku. Technológia, ktorú sme dnes uviedli do prevádzky, je zárukou rozvoja a inovatívnosti v budúcnosti, impulzom k využívaniu zelenej energie vo všetkých oblastiach života," povedal manažér predaja a energetických služieb Slovenských elektrární, a.s., Andrea Pancotti.Kiska porazil Fica aj na východe

Sobotňajšie druhé kolo prezidentských volieb rozhodlo o víťazstve Andreja Kisku nad Robertom Ficom. V rámci celého Slovenska vyhral Kiska nad Ficom o takmer 20 percent.Nový prezident porazil úradujúceho premiéra aj v oboch krajoch východného Slovenska.V Košickom kraji získal Kiska 61,22 % (166 545 hlasov), Fico iba 38,78 % (105 508 hlasov), čo je ešte výraznejší odstup, než na celoslovenskej úrovni.

2% pre OZ TREBIŠOV NAHLAS

Občianske združenie TREBIŠOV NAHLAS si vám dovoľuje pripomenúť, že prichádza čas rozhodnúť sa, či všetky dane, ktoré platíte, necháte štátu, alebo či 2% z nich darujete na činnosť nášho občianskeho združenia. Aktuálne tlačivo si môžete vytlačiť z prílohy k tomuto článku.

Mestských policajtov v Trebišove bude viac

V rozpočte na tento rok je aj rozšírenie vybavenosti polície, napríklad o GPS s webovou aplikáciou, technické prostriedky na zabránenie odjazdu motorového vozidla alebo pomôcky na zabezpečovanie odchytu túlavých a zabehnutých zvierat. Koncom minulého roku polícia získala kúpou nové motorové vozidlo.

Na Dome smútku vyraší unikátna záhrada: Trebišov vďaka nej ušetrí

imgPrvou lastovčkou bude ekologická a estetická strecha Domu smútku. "Hoci na veľkolepý a na Slovensku jedinečný projekt Trebišovské vody pre ľudí sme zatiaľ nezískali dostatok peňazí, prvou lastovičkou sa pochválime už na jar. Zhruba o mesiac sa začne s rekonštrukciou Domu smútku, na streche ktorého nebude chýbať užitočná zelená záhrada," povedal primátor Marián Kolesár. Zvýšia nosnosť novej plochej strechy, aby bezpečne udržala potrebné vrstvy.

Trebišovského sudcu chcú zbaviť imunity pre úplatky

paragrafSudcu podozrievajú, že vo svojej kancelárii prijal niekoľko úplatkov, po ktorých udelil miernejšie tresty alebo vydal oslobodzujúce rozsudky.

Mesto získalo na elektronizáciu služieb takmer milión eur

imgTrebišov 29. januára (TASR) – Mesto Trebišov získalo nenávratný finančný príspevok vo výške takmer milión eur na projekt elektronizácie služieb. V rámci projektu vznikne Integrovaný informačný systém mesta, pomocou ktorého budú elektronicky sprístupnené služby, hlavne pre občanov, podnikateľov a inštitúcie verejnej správy.

Trebišov kamerami monitoruje čierne skládky

Vzhľadom na dlhodobý problém s čiernymi skládkami v Trebišove pristúpilo mesto k radikálnemu riešeniu. Na najfrekventovanejších miestach inštalovalo kamery, ktoré zachytia obyvateľov vynášajúcich odpad na verejné priestranstvá. "Tieto priestupky budú riešené mestskou políciou ako znečisťovanie životného prostredia a verejného priestranstva, pričom pokuta sa môže vyšplhať až na desiatky eur," informovala TASR hovorkyňa mesta Zuzana Albrechtová.

Prevratná novinka pre Trebišovčanov: Úrady vybavia z domu či z ulice!

Vďaka novému projektu za vyše milión eur tak Zemplínčania vybavia veľa agendy, rôzne poplatky či dane oveľa komfortnejšie. Trebišovská radnica bude občanom sprístupnená aj z domu či ulice. Trebárs aj v noci cez internet, aj z verejne prístupného terminálu alebo mobilom. „Tento projekt súvisí s veľkým programom elektronizácie štátnej a verejnej správy. Ak získame peniaze z eurofondov, s realizáciou začneme už v tomto roku a v nasledujúcom by sme chceli ponúkať prvé služby. Celkovo ich bude až takmer 150,“ povedal primátor Trebišova Marián Kolesár.

Trebišov pripravuje projekt elektronizácie služieb občanom

Na projekt chce získať z eurofondov nenávratný príspevok takmer milión eur. Zefektívniť služby občanom chce mestský úrad v Trebišove prostredníctvom projektu Elektronizácia služieb za 1,049 milióna eur.Na poslednom mestskom zastupiteľstve trebišovskí poslanci schválili uznesenie, aby mesto podalo žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku na tento projekt vo výške 996 908 eur. Mesto bude projekt spolufinancovať čiastkou 52 468 eur z vlastných zdrojov. Ide o projekt v rámci veľkého programu elektronizácie štátnej a verejnej správy. Poslanci prijali aj uznesenie na zabezpečenie financovania prevádzky riešenia vytvoreného v rámci projektu „Elektronizácia služieb mesta Trebišov“ vo výške 58 902 eur s DPH ročne počas piatich rokov od ukončenia projektu.

 

Trebišov bude dažďovou vodou ozdravovať mesto

Základom projektu je myšlienka neodvádzať dažďovú vodu do kanalizácie, za čo mesto i obyvatelia vodárňam ešte aj platia, ale zadržať ju a využívať v urbánnom priestore. Autori projektu navrhli systém opatrení na zadržiavanie dažďovej vody realizovaním zelených striech, dažďových záhrad, bioklimatických nádrží, vsakovacích pásov, priepustných chodníkov, fontán, podzemných rezervoárov. Realizácia prinesie zlepšenie klímy a životného prostredia v meste. „V prvej etape (2013-2016) chceme realizovať technologické inovatívne systémy, ktoré dokážu jednorazovo a cyklický zadržať v intraviláne mesta viac ako 45 000 m3 dažďovej vody, ročne viac ako 300 000 m3 . Mesto vyčlenilo na realizáciu projektu, ktorý bol prezentovaný poslancom na rokovaní mestského zastupiteľstva, 390000 eur s ambíciou získať ďalšie zdroje zo zahraničia.

 

Mesto Trebišov vyhralo 800-tisícový spor s firmou Vitex

Mesto Trebišov na súde preukázalo, že k žiadnym zmluvným, alebo nezmluvným vzťahom nedošlo. Zdôraznilo, že záväzok mesta na sumu 800 000 eur je potrebné schváliť mestským zastupiteľstvom a k takémuto schváleniu nikdy nedošlo. Zároveň mesto poukázalo aj na to, že návrh nie je dôvodný, pretože v súdnom konaní spoločnosť Vitex niekoľkokrát menila kvalifikáciu návrhu. V súvislosti so zriadením priemyselného parku mesto figuruje v deviatich sporoch. Ako v stredu informoval primátor Trebišova Marián Kolesár (nez.), tri spory sú už definitívne uzavreté v prospech mesta.

Mauzóleum Júliusa Andrássyho v noci osvetlia

K zvýšeniu atraktívnosti mestského parku v Trebišove prispeje nočné osvetlenie Mauzólea Júliusa Andrássyho. Ako informovala Zuzana Albrechtová z kancelárie trebišovského primátora, objekt osvetľuje niekoľko úsporných zdrojov svetla z bezprostrednej blízkosti aj z protiľahlého brehu jazierka. Krásna neogotická pamiatka bude viditeľná aj v noci a park sa tak stane atraktívnym pre večerné prechádzky. Albrechtová informovala, že projekt bol realizovaný v spolupráci s Rotary klubom Trebišov ktorý financoval nákup svietidiel, projektovú dokumentáciu aj inštaláciu. Náklady na realizáciu projektu dosiahli takmer 6 000 eur. Po skúšobnej prevádzke dajú osvetlenie slávnostne do prevádzky v piatok 28. júna pri príležitosti mestských osláv 190. výročia narodenia Júliusa Andrássyho. Osvetlenie je dielom skupiny odborníkov. Autormi návrhu osvetlenia je spoločnosť Bellatrix v spolupráci s architektom Mariánom Pucim. Supervízorom bol Krajský pamiatkový úrad Košice. Mesto sa na projekte podieľalo výkopovými prácami a v budúcnosti by chcelo takto osvetliť aj ďalšie významné budovy v meste.

Kontrola zabrala, prostitútok v Trebišove ubúda: Dievčatá dávali aj za menej než 10 eur!

Primátor na problémové ulice nasadil častejšie hliadky a na voľné mravy si posvietia aj kamery, dokopy až 35. „Trochu sa to zlepšilo, to musím priznať. Mladých dievčat, aj do 15 rokov, sa už v okolí pohybuje menej. Občas tu síce zastavia šoféri až z Rožňavy a pýtajú sa na naše pobehlice, ale zrejme ich už policajti vytlačili von z mesta,“ vraví Trebišovčan Ladislav Flaugnatti (73), ktorému pred domom prostitútky šliapali chodník a za jeho záhradou je už miestna osada. Aj tam však nastane pokoj, lebo chystaná výstavba novej kotolne problémovú lokalitu ohradí.

Rozhlasový a varovný systém mesta Trebišov

Koncom mája (22.5.2013) mesto začalo s realizáciou ozvučenia akustickým výstražným signálom v meste. Zariadenia sú umiestňované na stĺpoch verejného osvetlenia a bezdrôtovo napojené na dispečing mestskej polície. Tento rok bude inštalovaných 14 staníc. Do budúcnosti mesto ráta s inštaláciou ďalších. Varovný systém bude slúžiť obyvateľom ako výstraha pred hrozbami povodní, úniku nebezpečných látok atď.

Trebišov rozšíri svoj kamerový systém

Mesto Trebišov získalo zo štátneho rozpočtu dotáciu 8 000 eur na projekt zvýšenia bezpečnosti, vďaka ktorému rozšíri svoj kamerový systém."V rámci projektu je navrhnuté umiestnenie siedmich nových kamier s pripojením na operačné stredisko mestskej polície," informuje mestský úrad. Hlavným cieľom projektu "Pre bezpečie našich občanov" je vytvoriť v meste priaznivé podmienky na predchádzanie a potláčanie kriminality a inej protispoločenskej činnosti, ako aj zabrániť vzniku dopravných nehôd, a tým chrániť poriadok, majetok a zdravie ľudí.


(C) 2014 TREBIŠOV NAHLAS & PRE s.r.o.