Trebišov Nahlas

TREBIŠOV NAHLAS

Občasníky 2014

.: Prílohy :.

Čítané: 7894

Ústavný súd prijal na ďalšie konanie volebnú sťažnosť Mariána Kolesára

Dňa 17.12.2014 prijal Ústavný súd SR na ďalšie konanie volebnú sťažnosť Mariána Kolesára vo veci volieb primátora mesta Trebišov. Pripustil tak, že existujú dôvody, ktoré mohli ovplyvniť výsledok volieb primátora. Predbežné opatrenie o pozastavení nástupu nového primátora do funkcie súd nevydal. Rozhodnutie ústavného súdu nájdete pod bodom 23 na tomto linku:

http://portal.concourt.sk/plugins/servlet/get/attachment/page/ts_data/Tl_info_95_14_volby.pdf


Znamená to teda, že dňa 2. januára 2015 na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva nastúpi do funkcie primátora Marek Čižmár, ale ústavný súd bude vo veci konať a do 25. februára 2015 rozhodne, či sa voľby primátora v Trebišove budú opakovať, alebo nie. Hnutie TREBIŠOV NAHLAS naďalej ostáva v hre o post primátora.

Podrobné doplňujúce informácie k tlačovej správe o podaní volebnej sťažnosti na Ústavný súd SR vo veci volieb primátora mesta Trebišov

Pre voľby primátora mesta Trebišov bolo platne odovzdaných 8050 hlasov, z toho v môj prospech bolo platne odovzdaných 3.998 hlasov a v prospech protikandidáta bolo platne odovzdaných 4.052 hlasov.Rozdiel predstavuje len 54 hlasov.

Tlačová správa o podaní volebnej sťažnosti na Ústavný súd SR vo veci volieb primátora mesta Trebišov

                                                  Ing. Marián Kolesár, Ternavská 2238/7, 075 01 Trebišov


TLAČOVÁ SPRÁVA o podaní volebnej sťažnosti na Ústavný súd SR vo veci volieb primátora mesta Trebišov

 

Vo voľbách do orgánov samosprávy obcí konaných dňa 15.11.2014 som sa uchádzal o post primátora mesta Trebišov ako kandidát na hlasovacom lístku pod číslom 2. Opost primátora mesta Trebišov sa uchádzal aj PhDr. Marek Čižmár (ďalej len „protikandidát“), a to ako kandidát na hlasovacom lístku pod číslom 1.

Pre voľby primátora mesta Trebišov bolo platne odovzdaných 8.050 hlasov, z toho v môj prospech bolo platne odovzdaných 3.998 hlasov a v prospech protikandidáta bolo platne odovzdaných 4.052 hlasov. Rozdiel predstavuje len 54 hlasov.

Podľa ustanovenia § 59 ods. 1 zákona č. 38/1993 Zb. o organizácii Ústavného súdu SR a o konaní pred ním som oprávneným subjektom na podanie sťažnosti pre neústavnosť a nezákonnosť volieb, pretože v meste Trebišov som získal viac než 10% hlasov, a to 49,66 % hlasov.

Dňa 25.11.2014 som volebnou sťažnosťou na Ústavnom súde SR napadol voľby primátora mesta Trebišov z dôvodu ich nezákonnosti a neústavnosti.

Sťažnosť som podal z dôvodov súvisiacich s:

  1. 1)  ovplyvňovaním vôle voličov nedovoleným spôsobom, zneužitím ich odkázanosti a dozorom nad ich hlasovaním prostredníctvom asistencie zamestnancov LUMENU – Špecializovaného zariadenia, zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb, pri hlasovaní klientov zariadenia, ovplyvňovaním a navádzaním na hlasovanie v prospech protikandidáta (volebný okrsok č. 5),

  2. 2)  volebnou korupciou, tzv. „kupovaním hlasov“ rómskych voličov patriacich do znevýhodnenej sociálno-etnickej skupiny (volebné okrsky č. 3 a 4).

Vo veci možného ovplyvňovania volieb a volebnej korupcie pripravujem aj podanie trestného oznámenia na neznámeho páchateľa, a to pre trestný čin podľa § 351 Trestného zákona – Marenie prípravy a priebehu volieb a referenda a pre trestný čin podľa § 336a Trestného zákona – Volebná korupcia.

Ak máte záujem o podrobné doplňujúce informácie, pozývam Vás na stretnutie v pondelok dňa 1.12.2014 o 10.00 h na Mestskom úrade v Trebišove, kde budem pripravený poskytnúť Vám ich osobne v plnom rozsahu.

Ing. Marián Kolesár 

Poďakovanie voličom

Milí voliči TREBIŠOV NAHLAS.

Zvolili ste 13 z nás za poslancov mestského zastupiteľstva. Ďakujeme za Vaše hlasy. Sme jeden tím a všetci si vážime, že ste nás takto prijali. Veľmi si ceníme aj podporu pre nášho primátorského kandidáta. Sľubujeme Vám, že ani v budúcnosti nestratíme svoju tvár a uisťujeme Vás, že my našu hrdosť a česť nikdy nevymeníme za klobásy.

 

TREBIŠOV NAHLAS & Marián Kolesár

TREBIŠOV NAHLAS kandiduje v komunálnych voľbách

* aktualizované 12.11.2014

VOLEBNÝ PROGRAM HNUTIA TREBIŠOV NAHLAS

Rozhovor(y) s kandidátmi na primátora mesta Trebišov

Kandidáti TREBIŠOV NAHLAS na primátora a poslancov mestského zastupiteľstva

Mesto dostalo príspevok z Nórskych fondov

Začiatkom októbra získalo mesto príspevok z Nórskych fondov na rozsiahlu rekonštrukciu hradu Parič. Súčasťou schváleného projektu je aj výstavba chodníkov a osvetlenia v parku za účelom lepšieho sprístupnenia hradu pre verejnosť. Opravený bude aj chodník od parkovej brány popri mauzóleu až k zrúcanine Pariča.

Občasník 2014/2

V končiacom sa volebnom období 2011-2014 má Trebišov 25 poslancov, čo je najvyšší prípustný počet. Pre budúce obdobie 2015-2018 presadzovali primátor a poslanci za TREBIŠOV NAHLAS v mestskom zastupiteľstve zníženie počtu poslancov z 25 na 19, lebo sa domnievame, že je to pre naše mesto postačujúci počet.Boli by tri obvody: Juh s 9 poslancami, Sever s 9 poslancami, Milhostov s 1 poslancom.

ZUMBASHOW v parku so Števkou a Jankom

Trebišov Nahlas Vás pozýva 21.9.2014 o 13:30 hod na lúku pri Amfiteátri, kede sa uskotoční Zumba detí a o 14:00 Zumba žien a dievčat. Spolu so Števkou vystúpi hosť Ján Bumbák. Doplnkový program: Maľovanie na tvár, ovocné občerstvenie pre všetkých. V prípade zlého počasia bude akcia presunutá na nedeľu 28.9.2014 v rovnakom čase v MsKS.

Občasník 2014/1

Vzniklo hnutie TREBIŠOV NAHLAS

mkV komunálnych voľbách v roku 2010 skupina nezávislých poslancov TREBIŠOV NAHLAS získala v trebišovskom mestskom zastupiteľstve 9 poslaneckých miest a náš kandidát Marián Kolesár sa stal primátorom. Po trojročnej práci v komunálnej sfére mesta Trebišov sme v roku 2013 dospeli k záveru, že je žiaduce, aby v komunálnych voľbách v roku 2014 bol na volebnom lístku pri menách našich kandidátov uvedený názov TREBIŠOV NAHLAS. Táto značka je dobre známa v celom meste nielen pre úspešný boj proti uhoľnej elektrárni v rokoch 2007 - 2010, ale aj preto, že práca primátora a poslancov tejto skupiny od roku 2011 jej robí priaznivú reklamu. Aby sa však na volebnom lístku pri menách kandidátov mohol objaviť názov TREBIŠOV NAHLAS a mohli ste ich pri krúžkovaní podľa názvu ľahko nájsť, musia kandidovať za hnutie s takýmto názvom, pritom však sami nemusia byť jeho členmi a môžu ostať nezávislí.

Primátor Trebišova sa zranil, keď ho muž sotil do fontány

Poranenie predkolenia mu podľa polície spôsobil otec chlapca, ktorého Kolesár upozornil, aby sa nekúpal v miestnej fontáne. „Keď primátor mimo fontány držal rukami chlapca, napadol ho jeho otec. Sotil ho do ramena, v dôsledku čoho primátor aj s chlapcom spadli do fontány. Pri páde utrpel poranenia s dobou liečenia približne 15 dní, k zraneniu chlapca nedošlo,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Policajný vyšetrovateľ v Trebišove začal trestné stíhanie pre zločin útoku na verejného činiteľa.

V Trebišove predstavili prvú nabíjaciu stanicu pre elektromobily v meste

Nabíjacia stanica pri Mestskom úrade v Trebišove umožňuje plné dobitie elektromobilu za dve hodiny.Slovenské elektrárne a mesto Trebišov predstavili dnes prvú nabíjaciu stanicu pre elektromobily v tomto východoslovenskom meste."Nabíjacia stanica využíva najmodernejšiu technológiu nabíjania, ktorá je dostupná na trhu," informovala hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová. Nabíjacia stanica pre elektromobily sa nachádza pri Mestskom úrade v Trebišove. "Sme radi, že práve mesto Trebišov bude patriť k priekopníkom elektromobility a infraštruktúry nabíjacích staníc na Slovensku. Technológia, ktorú sme dnes uviedli do prevádzky, je zárukou rozvoja a inovatívnosti v budúcnosti, impulzom k využívaniu zelenej energie vo všetkých oblastiach života," povedal manažér predaja a energetických služieb Slovenských elektrární, a.s., Andrea Pancotti.Kiska porazil Fica aj na východe

Sobotňajšie druhé kolo prezidentských volieb rozhodlo o víťazstve Andreja Kisku nad Robertom Ficom. V rámci celého Slovenska vyhral Kiska nad Ficom o takmer 20 percent.Nový prezident porazil úradujúceho premiéra aj v oboch krajoch východného Slovenska.V Košickom kraji získal Kiska 61,22 % (166 545 hlasov), Fico iba 38,78 % (105 508 hlasov), čo je ešte výraznejší odstup, než na celoslovenskej úrovni.

2% pre OZ TREBIŠOV NAHLAS

Občianske združenie TREBIŠOV NAHLAS si vám dovoľuje pripomenúť, že prichádza čas rozhodnúť sa, či všetky dane, ktoré platíte, necháte štátu, alebo či 2% z nich darujete na činnosť nášho občianskeho združenia. Aktuálne tlačivo si môžete vytlačiť z prílohy k tomuto článku.

Mestských policajtov v Trebišove bude viac

V rozpočte na tento rok je aj rozšírenie vybavenosti polície, napríklad o GPS s webovou aplikáciou, technické prostriedky na zabránenie odjazdu motorového vozidla alebo pomôcky na zabezpečovanie odchytu túlavých a zabehnutých zvierat. Koncom minulého roku polícia získala kúpou nové motorové vozidlo.

Na Dome smútku vyraší unikátna záhrada: Trebišov vďaka nej ušetrí

imgPrvou lastovčkou bude ekologická a estetická strecha Domu smútku. "Hoci na veľkolepý a na Slovensku jedinečný projekt Trebišovské vody pre ľudí sme zatiaľ nezískali dostatok peňazí, prvou lastovičkou sa pochválime už na jar. Zhruba o mesiac sa začne s rekonštrukciou Domu smútku, na streche ktorého nebude chýbať užitočná zelená záhrada," povedal primátor Marián Kolesár. Zvýšia nosnosť novej plochej strechy, aby bezpečne udržala potrebné vrstvy.

Trebišovského sudcu chcú zbaviť imunity pre úplatky

paragrafSudcu podozrievajú, že vo svojej kancelárii prijal niekoľko úplatkov, po ktorých udelil miernejšie tresty alebo vydal oslobodzujúce rozsudky.

Mesto získalo na elektronizáciu služieb takmer milión eur

imgTrebišov 29. januára (TASR) – Mesto Trebišov získalo nenávratný finančný príspevok vo výške takmer milión eur na projekt elektronizácie služieb. V rámci projektu vznikne Integrovaný informačný systém mesta, pomocou ktorého budú elektronicky sprístupnené služby, hlavne pre občanov, podnikateľov a inštitúcie verejnej správy.

Trebišov kamerami monitoruje čierne skládky

Vzhľadom na dlhodobý problém s čiernymi skládkami v Trebišove pristúpilo mesto k radikálnemu riešeniu. Na najfrekventovanejších miestach inštalovalo kamery, ktoré zachytia obyvateľov vynášajúcich odpad na verejné priestranstvá. "Tieto priestupky budú riešené mestskou políciou ako znečisťovanie životného prostredia a verejného priestranstva, pričom pokuta sa môže vyšplhať až na desiatky eur," informovala TASR hovorkyňa mesta Zuzana Albrechtová.

Prevratná novinka pre Trebišovčanov: Úrady vybavia z domu či z ulice!

Vďaka novému projektu za vyše milión eur tak Zemplínčania vybavia veľa agendy, rôzne poplatky či dane oveľa komfortnejšie. Trebišovská radnica bude občanom sprístupnená aj z domu či ulice. Trebárs aj v noci cez internet, aj z verejne prístupného terminálu alebo mobilom. „Tento projekt súvisí s veľkým programom elektronizácie štátnej a verejnej správy. Ak získame peniaze z eurofondov, s realizáciou začneme už v tomto roku a v nasledujúcom by sme chceli ponúkať prvé služby. Celkovo ich bude až takmer 150,“ povedal primátor Trebišova Marián Kolesár.

Trebišov pripravuje projekt elektronizácie služieb občanom

Na projekt chce získať z eurofondov nenávratný príspevok takmer milión eur. Zefektívniť služby občanom chce mestský úrad v Trebišove prostredníctvom projektu Elektronizácia služieb za 1,049 milióna eur.Na poslednom mestskom zastupiteľstve trebišovskí poslanci schválili uznesenie, aby mesto podalo žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku na tento projekt vo výške 996 908 eur. Mesto bude projekt spolufinancovať čiastkou 52 468 eur z vlastných zdrojov. Ide o projekt v rámci veľkého programu elektronizácie štátnej a verejnej správy. Poslanci prijali aj uznesenie na zabezpečenie financovania prevádzky riešenia vytvoreného v rámci projektu „Elektronizácia služieb mesta Trebišov“ vo výške 58 902 eur s DPH ročne počas piatich rokov od ukončenia projektu.

 


(C) 2014 TREBIŠOV NAHLAS & PRE s.r.o.