Trebišov Nahlas

TREBIŠOV NAHLAS

ÚNOS - film, ktorý by mal vidieť každý Slovák

V našom mestskom kine Slávia bude v dňoch 3., 4. a 8.3.2017 premiéra slovenského filmu ÚNOS, ktorý bol natočený podľa skutočnej udalosti únosu syna slovenského prezidenta Michala Kováča. Od tohto únosu uplynulo už viac ako 21 rokov a od vyhlásenia dodnes platných Mečiarových amnestií uplynie práve v týchto dňoch 19 rokov.

 

Matka zavraždeného Róberta Remiáša o filme povedala: Choďte na to, je to silné a ťažké. TREBIŠOV NAHLAS sa tiež pridáva k výzve matky, ktorá pochovala svojho syna. Príďte si aj vy pozrieť ako sa diali skutky, ktoré dodnes neboli vyšetrené a vinníci potrestaní. Príďte sa pozrieť vy starší, ktorí si na obdobie týchto hanebných skutkov pamätáte, ale príďte aj vy mladí, ktorí ste to nezažili, alebo si na to nepamätáte. Týka sa to aj vás. Lebo vy budete žiť v štáte, v ktorom sa takéto brutálne skutky nevyšetrujú, lebo sú chránené nepochopiteľnými a zvrátenými amnestiami.

 

Po filme sa možno mnohí sami seba budeme pýtať, či chceme žiť v štáte, ktorý sa takto správal k svojim občanom a ktorý dodnes drží nad týmito skutkami ochrannú ruku. Aj vďaka NIEKTORÝM poslancom Národnej rady Slovenskej republiky ...


(C) 2017 hnutie TREBIŠOV NAHLAS & MP