Trebišov Nahlas

TREBIŠOV NAHLAS

Príjem 2. zástupcu primátora Trebišova zisťuje kontrola: Poberá multifunkčný Puci plat neoprávnene? 

Príjem druhého zástupcu primátora Trebišova Róberta Puciho, ktorý je aj poslancom NR SR (Smer-SD), je zahalený rúškom tajomstva! Mestský poslanec Marián Kolesár odhalil, že Puciho nadriadený, primátor Marek Čižmár, mu v rozpore so zásadami odmeňovania vypláca plat. Na výkon funkcie totiž nie je plne uvoľnený, ale len na 30 %.Kolesár sa Čižmára na zastupiteľstve opýtal, či Pucimu vyplácajú plat zástupcu, alebo ako zároveň aj mestskému poslancovi len odmenu, na čo mu podľa jeho slov neodpovedal.


Príjem 2. zástupcu primátora Trebišova zisťuje kontrola: Poberá multifunkčný Puci plat neoprávnene?
 

Presnú sumu Puciho príjmu v rámci slobodného prístupu k informáciám sa dozvedel len občan Trebišova. Odpovedali mu, že je to 161,14 € mesačne v čistom. „To je 186,06 € v hrubom. Pri tejto sume ide o plat, keďže poslanecká odmena je 80 € v hrubom za zasadnutie.Multifunkčný poslanec Puci z 19 chýbal na 11, za ktoré nemá nárok na odmenu,“ povedal Kolesár a pokračoval.

Mestský poslanec

„Primátor svojmu zástupcovi dal vyplácať plat protizákonne, čím spôsobil mestu škodu 251,51 € mesačne, čo je za 26 mesiacov 6 539,26 €.“ Podľa zásad odmeňovania členov volených orgánov plat zástupcovi primátora patrí vtedy, ak je plne uvoľnený zo zamestnania. „Na podnet poslancov bol poverenými zamestnancami mesta začatý výkon finančnej kontroly. Ďalšie kroky budú uskutočnené až na základe výsledkov kontroly,“ uzavrela hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

 

Celú sumu som daroval

Róbert Puci, zástupca primátora Trebišova

- Čo sa týka finančných prostriedkov od mesta Trebišov, celú sumu, ktorú dostávam ako zástupca primátora, som daroval žiadateľom v rámci benefičnej aktivity.


Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/529486/prijem-2-zastupcu-primatora-trebisova-zistuje-kontrola-pobera-multifunkcny-puci-plat-neopravnene/


(C) 2017 hnutie TREBIŠOV NAHLAS & MP