Trebišov Nahlas

sl1
TREBIŠOV
Mesto, na ktorom
nám záleží
sl2
TREBIŠOV
Mesto, kde máme
domov
sl3
Hnutie
TREBIŠOV NAHLAS
sl4
TREBIŠOV
Mesto, na ktorom
nám záleží
sl5
TREBIŠOV
Mesto, kde máme
domov
sl6
Hnutie
TREBIŠOV NAHLAS
sl7
TREBIŠOV
Mesto, kde máme
domov
FB

Další projekt pre Trebišov padol

_medium_repar_clanok_1.10.2017.jpg

Trebišovčania sú opäť sklamaní, pretože ďalšia žiadosť mesta o peniaze z eurofondov, tento raz na projekt „Obnova mestského parku v Trebišove“, bola neúspešná.

Mestské zastupiteľstvo v Trebišove ešte v marci 2016 schválilo zámer obnovy historického parku a podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok v rámci výzvy Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko. Následne v  júli  2016 zastupiteľstvo schválilo aj dohodu o spolupráci na tomto projekte medzi mestami Trebišov a Sárospatak. Poslanci urobili pre úspech žiadosti všetko, čo bolo v ich možnostiach.


Súčasťou projektu mala byť inventarizácia 950 stromov a ich označenie, vybudovanie móla pre člnkovanie na jazierku, obnova niektorých chodníkov a časti osvetlenia, osadenie nových lavičiek a na návrh komisie výstavby aj vybudovanie interiérového detského ihriska a kaviarne v starej športovej hale namiesto exteriérového ihriska na pôvodnom mieste.

 

Žiaľ, všetko to zostalo len vo forme zámerov, nesplnených sľubov a rozčarovania občanov. Ako je to možné? Veď pred voľbami  terajšie vedenie sľubovalo nebývalý ťah na bránu. Peniaze sa mali len tak hrnúť, lebo majú kontakty na vládu, parlament, Košický samosprávny kraj a všetky štátne inštitúcie. V predvolebných letákoch tvrdili, že budú oveľa lepší ako bývalé vedenie mesta, no skutočnosť je iná. Aktuálne skóre vybavených financií pre mestský park je 670.000 : 85.000.

 

Za Kolesára sa vybavilo z nórskych fondov 670.000 € na projekt RePar a tak máme v parku nový hlavný chodník, nové chodníky okolo mauzólea, zrekonštruované a osvetlené zvyšky hradu Parič. Ešte predtým bol park vyčistený od spadnutých stromov, kameňa okolo futbalového ihriska, ruín Serenády a iných starých stavieb; odstránilo sa oplotenie okolo ostrovčeka a zrúcanín hradu a sprístupnil sa priestor verejnosti; bol zlikvidovaný starý mostík na ostrovček a na ostrovčeku bolo vymenené rozpadnuté pódium; amfiteáter povstal z popola a bol osvetlený novými LED svetlami; zrekonštruovala sa hlavná vstupná brána; bol vybudovaný kamerový systém a nové elektrické rozvody, popri chodníkoch sa rozmiestnili nové lavičky a koše; bolo nasvietené mauzóleum. Odvoz spadnutých stromov a konárov, odstraňovanie pňov, pravidelné kosenie trávy a čistenie sprayerstva, to všetko bolo samozrejmosťou.

 

Čižmár za 85.000 € od vlády na amfiteátri prekryl pódium celtou a osadil 94 lavičiek.

 

Poznámka: Nehľadajte, prosím, pokračovanie článku, to je naozaj všetko.

: 570
(C) 2018 TREBIŠOV NAHLAS & ¶M
Trebišovské aktuality